info [@] cashaf.ir
۰۲۱-۴۴۶۵۳۶۵۷
کشاف ارتباطات کار و سرمایه کشاف ارائه دهنده خدمات هدیه و وفاداری
بله ! این کارتها برای شرکت شما همچون یک بیلبورد کوچک در کیف پولی مشتریانتان هستند. شما میتوانید خودتان طرح گرافیکی مورد نظرتان را ایجاد کنید و یا انجام آنرا به ما محول کنید. شما حق انتخاب دارید که یا یکی از طرح های ما را برای چاپ کارت هایتان انتخاب کنید و یا طرح مورد نظرتان را بدین منظور استفاده نمایید، فقط کافیست نماینده فروش ما را از تصمیم خود مطلع سازید. بدون شک نمایش نام، لوگو و رنگ های معرف کسب و کار شما در طراحی کارت های اختصاصی، نقشی اساسی خواهند داشت.
کلیه کارت های پلاستیکی PVC با طراحی انتخابی تمام رنگی در دو طرف، با نوار مغناطیسی بسیار با دوام HiCo ، چاپ شماره کارت در پشت آن، رمز گذاری شماره کارت در دو ترک 1 و 2 برای دوام و اعتبار بیشتر و با روکش لمینیت خواهند بود. درصورت درخواست ویژگی های اضافه کارت از جمله چاپ بارکد، تمبر ورقه ای، چاپ شماره بصورت گود، قاب محل امضا، شماره و حروف گذاری برجسته یا کارت با مواد شفاف نیاز به توافق جداگانه است. قیمت طراحی و چاپ کارتهای اختصاصی در پیوست قرارداد فیمابین آورده میشود. در جدول مربوطه هرچه تعداد سفارش بیشتر باشد، از رقم قیمت واحد کارتها کاسته میگردد.
مشخصات کارت های وانکارد کاملاً مشابه کارتهای اختصاصی فوق الذکر است و قیمت واحد این کارت ها با توجه به تولید انبوه آنها توسط مجری شبکه وانکارد، مستقل از تعداد سفارش تعیین شده و بمراتب کمتر از کارتهای اختصاصی است که در پیوست قرارداد فیمابین آورده میشود. در اینجا یاداور میگردد که کارت های وانکارد و اضافه شدن لیست کل دارندگان آنها به پایگاه داده هر کسب و کار صرفاً مختص به کارفرمایانی است که دارای بسته فراگیر هستند لذا این کارتها را نمیتوان با بسته پایه مورد استفاده قرار داد مگر برای مقاصد تستی.
شما تقریباً محدودیتی از این بابت ندارید و میتوانید همه اطلاعاتی را که برای ایجاد ارتباط با وی نیاز دارید، را جمع آوری کنید. با برنامه های هدیه و وفاداری ما و پنل کاربری و اپلیکیشن CUSTOMER ، شما قادر خواهید بود که رابط نحوه ورود داده ها را بطور دلخواه تنظیم کنید و داده های مورد نظر تان را از آنها استخراج نمایید.
شما می توانید با این اطلاعات به استراتژی بازاریابی و تبلیغات خود کمک کنید. سامانه ما به شما اجازه میدهد اطلاعات و داده های موجود در دیتابیس را جداسازی و مدیریت کنید که این امکان نقش بزرگی در دستیابی به بازار هدف شما ایفا خواهد کرد. شما میتوانید از میان این داده ها، اطلاعات مورد نظر خود را جدا کنید که مثلاً بهترین مشتریانتان چه کسانی هستند، کدام مشتری مدتی است مراجعه و خرید نکرده، کدام برنامه وفاداری شما باعث جذب بیشتر مشتریان شده، کدام محصولات در حال فروش هستند و کدامیک به فروش نرفته است و ... . شما قادر خواهید بود که از میان این داده ها، ارتباطات انتخابی معناداری را استخراج و حتی در صورت نیاز برای مشتریان خود اطلاعات مرتبط با آنها را ارسال کنید. یاداور می شود که همواره کارشناسان ما در کنار شما هستند و با افتخار آمادگی دارند که در این خصوص به شما کمک نمایند.
شما میتوانید آسوده خاطر باشید که قطعاً. تمام اطلاعات شما در سرور های ایمن میزبانی خواهد شد که بوسیله شرکت 1&1 عرضه میگردند. در این سیستم شما میتوانید آسوده خاطر باشید که اطلاعات تان بطور همزمان در چندین سرور مدیریت شده اختصاصی ذخیره میشود که دارای یک متعادل کننده بار برای اطمینان از قابل دسترس بودن همیشگی سرور میباشد، حتی اگر یکی از آنها ساقط شده باشد. دیوار های امنیتی سخت افزاری، پاسخ فوری متقابل داده مابین کلیه سرور ها، نظارت 24 ساعته و دسترسی های محدود شده، نهان سازی 256 بیته با رتبه بالا، پشتیبان سازی UPS و دیزل ژنراتورها و براورده نمودن الزامات CISP ، همگی بالاترین استاندارد های موجود در این صنعت را برای محرمانه و ایمن سازی اطلاعات شما فراهم میسازد.
در سیستم ما، پردازش کلیه تراکنش های با کارت هدیه و وفاداری مشابه پردازش معمول کارتهای اعتباری و نقدی بوده لذا بسیار ساده و آسان است. با دو ساعت آموزش و یا کمتر، کارکنان شما بر هر گونه عملیات پردازشی مربوط به تراکنش های با کارت های هدیه و وفاداری، بطور صحیح و کارامد تسلط می یابند ضمن آنکه کارشناسان پشتیبانی ما بطور تمام وقت پاسخگوی پرسش ها و نیاز های شما میباشند.
ما پیشرفته ترین و در عین حال ساده ترین سامانه هدیه / وفاداری را در این صنعت ارائه داده ایم که دارای امکانات فراوانی برای یکپارچه سازی و گزینه های متعددی برای هماهنگ سازی نیازهای اغلب صاحبان کسب و کار است. در حالیکه سیستم ما بر این اساس طراحی شده که قابلیت تطابق با تقریباً همه استراتژی های وفاداری کسب و کار ها را دارا میباشد ولی همیشه یک راهکار برای همه بهترین نیست. بنابراین هر گاه که احساس کردید سامانه ما دیگر جوابگوی نیاز های شما نیست ، میتوانید بدون نگرانی از جریمه ، سرویس خود را لغو کنید فقط کافیست که 30 روز قبل ما را از این تصمیم خود مطلع فرمایید.
کارشناسان پشتیبانی ما در دفتر تهران ، بطور تمام وقت پاسخگوی پرسش ها و نیاز های پرسنل شما در تمام مراحل راه اندازی و راهبری خواهند بود. این پشتیبانی بصورت 24 ساعته و در تمام روز های هفته با کنترل از راه دور (از طریق تلفنی ، ایمیل و ...) بطور رایگان ارائه خواهد شد. در صورت نیاز به اعزام کارشناس به محل برای خدمات تکمیلی پشتیبانی سامانه پس از نصب و راه اندازی اولیه ، از جمله خدمات مشاوره ، آموزش ، نصب و راه اندازی مجدد ، راهبری و ... هزینه مربوطه جداگانه تعیین و مورد توافق قرار خواهد گرفت.
خیر. کارتها تا قبل از اینکه توسط یکی از نمایندگان مرکز خدمات مشتریان یا در پایانه فروش شما ، با انجام تراکنش "واریز" وجه در سیستم فعال نشوند ، قابلیت استفاده نخواهند داشت و اگر شخصی بخواهد از کارت غیر فعال استفاده کند ، تراکنش مورد نظر در سامانه پذیرفته نخواهد شد.
شما باید به مشتریان خود توصیه کنید که در سریعترین زمان ممکن بصورت آنلاین ثبت نام و کارتها و موبایل های هدیه و وفاداری شان، را به حساب خود اضافه کنند (بدین ترتیب در سامانه این کارت/ موبایل ها به اسم آنان بصورت "ثبت شده" در می آید) زیرا فقط موجودی های کارتها و موبایل های هدیه/ وفاداری "ثبت شده" قابل بازگشت است. یک کارت هدیه گمشده که "ثبت نشده" باشد، کاملاً مشابه پول نقد گمشده است، لذا نمیتوان آنرا باطل یا جایگزین کرد ولیکن در این سامانه، هر کارت "ثبت شده" را میتوان بلافاصله پس از اعلام مفقوده یا ربوده شدن، بصورت آنلاین "مسدود" و سپس موجودی های آنرا در فرصت مناسب به کارت جایگزین انتقال داد.
سرقت احتمالی توسط کارمندان مشکلی ایجاد نمیکند زیرا کارت های هدیه/وفاداری نسبت به مدارک سنتی ، از امکانات ممیزی بسیار کاملتری برخوردارند. سیستم ما توانایی پیگیری هر یک از کارت های هدیه/وفاداری را در تمام طول حیات آنها ، بطور کامل در اختیار شما قرار میدهد.
مشتری های شما می توانند به کارت هدیه خود بطور آنلاین و یا از طریق پایانه فروش پول واریز کنند. برای اینکار می توان از طریق پول نقد یا کارت بانکی در پایانه فروش و یا از طریق کارت بانکی یا PAYPAL اقدام نمود. واریز وجه (LOAD) را می توان در دفعات نامحدود انجام داد و بابت کارمزد آن نیز برای مشتریان هیچگونه شارژ هزینه صورت نمیگیرد.
خیر. شما می توانید سرویس های هدیه/ وفاداری را به شکل های مختلف به مشتری های خود ارائه دهید که البته رایج ترین آنها کارت پلاستیکی است. در ضمن مشتریان شما میتوانند کارتهای فیزیکی خود را در اپلیکیشن CUSTOMER به کارتهای مجازی یعنی به بارکد هایی تبدیل کنند که این بارکد ها در پایانه فروش بمنظور انجام تراکنش، اسکن و شناسایی میشوند. علاوه بر اینها ، مشتری میتواند موبایل خود را نیز برای پردازش تراکنش هدیه/ وفاداری استفاده نماید. مشتری بعد از فعالسازی موبایل خود در سیستم میتواند از طریق شماره آن موبایل همراه با یک رمز عبور، کلیه تراکنش های موجود در سامانه را انجام دهد. در بسته فراگیر، علاوه بر امکانات فوق امکان استفاده از کارت وانکارد بصورت فیزیکی یا دیجیتال نیز برای ارائه سرویس های هدیه/ وفاداری و سایر خدمات پیش بینی شده در سامانه فراهم میباشد.
بله. سامانه کش سافت این گزارشات را با تنوع زیادی برای شما فراهم میکند، بطوریکه بتوانید موجودی های کارت یا موبایل و کلیه تراکنش های انجام شده با آنها و همچنین جوایز و تخفیفات دریافت شده توسط مشتریان و حتی تخفیفات سالیانه را به تفکیک شعب و در بازه های زمانی مختلف پیگیری و در صورت لزوم فایل آنها را مشاهده، دانلود و یا چاپ کنید. ضمناً شما از طریق سیستم گزارش دهی تحت وب سامانه می توانید دسترسی فوری به همه اطلاعات مربوط به کارت/ موبایل ها و تراکنش هایتان را بصورت آنلاین داشته باشید.
ما حقیقتاً مفهوم وفاداری را درک می کنیم و این نه فقط بعنوان کسب و کار ما بلکه فلسفه اعتقادی ماست. ما کاملترین و با ارزش ترین سامانه نرم افزاری هدیه و وفاداری جهان را با ساده ترین روش راه اندازی و راهبری ، همراه با برنامه های وفاداری دارای ویژگی های کامل با قیمتی بسیار مناسب و مقرون بصرفه ارائه داده ایم ضمن آنکه صاحبان کسب و کار طرف قرارداد با کش اکس ، از این طریق صاحب تمام و کمال بانک اطلاعاتی و پایگاه داده های با ارزش مشتریان خود میشوند. ما به طرز خستگی ناپذیری به تلاش خود ادامه می دهیم تا ارائه خدمات بی نظیر به صاحبان کسب و کار ها را دائماً گسترش دهیم و با اعمال اصلاحات نو آورانه همیشگی و تکمیل توانایی های سامانه ، کارفرمایان خود را در روند پیشرفت و رونق کاری کمک نماییم.
در این صورت باید مقدار مبلغ فروش به دو بخش تقسیم شود : ابتدا باید مقدار موجودی روی کارت به اطلاع مشتری رسانیده شود و بعد از گرفتن تاییدیه مقدار پولی که مشتری مایل است از کارت هدیه اش کاسته شود (حداکثر به میزان موجودی کارت هدیه اش) ، مابقی مبلغ خرید مشتری ، محترمانه از وی درخواست گردد (بطور نقدی یا با کارت اعتباری/نقدی).
ارجاع کامل کالا یا برگرداندن بخشی از اجناس خریداری شده با کارت هدیه/وفاداری ، روندی مشابه دیگر کارتهای اعتباری دارد و چنانچه قوانین و مقررات کسب و کار شما اجازه برگرداندن جنس خریداری شده را بدهد ، مشتری میتواند با در دست داشتن کارت هدیه / وفاداری خود و رسید خرید کالای مذکور ضمن برگرداندن جنس ، از طریق سامانه موجودی های روی کارت خود را به روز سازی کند بطوریکه با انجام تراکنش ارجاع کالا ، مبلغ کالای مرجوعی به موجودی نقدی اضافه میشود و بخشی از مقدار لویالتی جمع آوری شده ناشی از خرید آن جنس ، متناسباً کاهش می یابد.
برخلاف اغلب پردازشگران کارت که معمولاً از اشخاص ثالث برای پردازش تراکنش های کارت هدیه استفاده میکنند ، ما پردازش ها را خودمان انجام میدهیم بهمین دلیل کلیه تراکنش ها از جمله ارجاع کالا بلافاصله صورت میگیرد و مبالغ نقدی و مقادیر لویالتی مربوط به هر تراکنش بدون فوت وقت به کارت های هدیه / وفاداری اعمال خواهند شد.
بله. هر مشتری شما میتواند با ثبت نام و بازگشایی حساب در پنل کاربری یا اپلیکیشن CUSTOMER و اضافه کردن کارت/ موبایل های خود، موجودی های نقدی و مقادیر لویالتی (امتیازات، مراجعات)، جوایز و تخفیفات روی آنها را مشاهده نماید. همچنین آنها میتوانند با استفاده از همان اپلیکیشن در صورت نیاز، مفقوده/ ربوده شدن کارت/ موبایل هایشان را گزارش دهند یا به کارت/ موبایل های خود وجه واریز کنند و یا حتی موجودی هایشان را به کارت/ موبایل های دیگران انتقال دهند.
بله. ما این کار را براحتی برای شما انجام خواهیم داد. اگر شما بتوانید اطلاعات موجود برنامه های هدیه/ وفاداری و مشتریانتان را به یک پایگاه داده مثل EXCEL ارسال کنید، این جابجایی بسیار آسان صورت میگیرد لذا کافیست نماینده فروش ما را مطلع و یا با دفتر ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما امکان انتقال داده های مورد نظر شما را به سیستم سامانه فراهم کنند.
قطعاً. ما راهکارهای هدیه و وفاداری را بسیار مقرون بصرفه ارائه میدهیم و هیچیک از رقبای ما در سراسر جهان نمی تواند خود را با مجموعه قیمت ها و قابلیت ها و توانایی های سیستم ما مطابقت دهد. شما بهترین راهکار ها را با بهترین قیمت ممکن دریافت خواهید کرد.
سوال خوبی است. ما در حقیقت درخواست های زیادی دریافت میکنیم که تمایل دارند برنامه های ما را بجای برنامه ارائه شده در پایانه فروش خودشان استفاده کنند که دلیل اصلی آن تنوع و قابلیت بسیار بالای برنامه های ما است. این برنامه ها بمراتب جامع تر و کامل تر از برنامه ای است که در سیستم های پایانه فروش ارائه میشود. سامانه هدیه/ وفاداری ما قابلیت های انعطاف بسیار زیادی داشته و امکان مطابقت با معرفی انواع استراتژی های بازاریابی را دارا میباشد که بهیچوجه رقیبی برای این قابلیت ها وجود ندارد.
قطعاً. هم اکنون شرکت های پایانه فروش دریافته اند که کاربرد های کارت هدیه/ وفاداری ، جامعیت گسترده تری برای آنها فراهم میکند و در اینخصوص ما بهترین راهکار ها را داریم. سیستم ما open source میباشد و مطمئناً امکان برقراری ارتباط بین سیستم شما و سیستم ما از طریق API میسرخواهد شد.
در بیشتر موارد بله. لطفاً برای گرفتن اطلاعات بیشتر و تعیین چگونگی کار سامانه ما با امکانات موجود خود ، با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.
نرم افزار و کارتهای ما ، با اغلب سیستم های موجود پایانه فروش و کلیه دستگاه های موبایل جدید از جمله تبلت ها و گوشی های هوشمند ، سازگار هستند . نمایندگان فروش ما می توانند در این زمینه به شما کمک کنند و مفید ترین گزینه با کمترین هزینه را به شما و کسب و کارتان معرفی نمایند.
در حال حاضر میتوان از انواع کامپیوتر، تبلت، تلفن هوشمند و دستگاه پایانه فروش با کمک وسایل جنبی مثل کارتخوان و بارکد اسکنر، برای پردازش کامل تراکنش های هدیه/ وفاداری در سامانه ما استفاده نمود، ضمن آنکه ما در حال همگام سازی سیستم خود با انواع ترمینال های مختلف مدیریت کارت اعتباری/ نقدی (IP) یا به اصطلاح دستگاه های پوز هستیم.
برای کار با سامانه شما قطعاً نیاز به "ارتباط آنلاین اینترنت" دارید و هر یک از کاربران شما باید در پایانه های فروش و یا سایر بخش های کاری آن کسب و کار مثلاً خدمات مشتریان و یا مدیریت، یکی از تجهیزات قابل اتصال به اینترنت را در اختیار داشته باشد. ارتباط اینترنت شما باید بطور همزمان کلیه این تجهیزات را سرویس بدهد.
خیر. کارت های هدیه در سامانه تاریخ انقضا ندارند و هرگز منقضی نمیشوند.
سامانه ما برای شما و کارمندانتان ، امکانات تعریف برنامه های وفاداری ، وصل کردن آنها به کارتها / شعبه ها ، گسترش دادن آنها به سرتاسر تشکیلات و یا شعبه های معین ، تجدید نظر و گسترش مجدد آنها ، انتخاب تاریخ های بازه زمانی اجرا و یا خاتمه دادن به آنها در زمانهای عدم نیاز را در نهایت سادگی فراهم مینماید . این سامانه که بصورت سلف سرویس و با قابلیت انعطاف بسیار بالایی طراحی شده ، برای تعریف برنامه های وفاداری هیچگونه محدودیتی ایجاد نمیکند و شما میتوانید هر تعداد که میخواهید برنامه وفاداری تعریف و گسترش دهید. در حال حاضر سامانه ما 4 الگوی عمومی برنامه وفاداری را ارائه میدهد (که با احتساب چند تیپ بودن اغلب آنها ، عملاً 8 تیپ عمومی برنامه وفاداری ، قابل پیشنهاد هستند). این 4 الگوی عمومی برنامه وفاداری عبارتند از : برنامه وفاداری امتیاز بنیان : مشتریان امتیازاتی را براساس خرید ها و پرداخت های خود یا فروش های ویژه ای که شما تعریف میکنید ، جمع آوری میکنند. با این امتیازات ، میتوان طبق حد نصاب های تعیین شده ، جایزه دریافت نمود. یک برنامه وفاداری امتیاز بنیان به شما اجازه میدهد که : نسبت به مبلغ هزینه شده ، مقدار معینی از امتیازات اختصاص دهید (بطور مثال : 10 امتیاز برای هر 10000 ریال خرید) حدنصاب برای دریافت جایزه تعریف کنید (بطور مثال : سفر رایگان به کیش با 100000 امتیاز) فروش های ویژه تعریف کنید (بطور مثال : محاسبه امتیاز دو برابر در روز های سه شنبه) برنامه وفاداری خرید بنیان : بعنوان یک روش جایگزین برای روش سنتی پانچ کارت های مقوایی ، با این برنامه وفاداری میتوانید براساس تعداد دفعاتی که مشتریان شما یک نوع محصول ، کالای تولیدی یا خدمات جداگانه از شما خریداری میکنند ، به آنها جایزه مشابهی بدهید. این برنامه برای کافی شاپ ها و یا فروشگاه هایی که منوی با اقلام یا انواع محدود دارند مناسب تر است.(بطور مثال : پس از 10 بار اصلاح سر ، نوبت بعدی رایگان است و یا پس از خرید 8 عدد شیرینی ، یک شیرینی رایگان دریافت کنید). برنامه وفاداری واقعه بنیان: به مشتریان خود بجای مبالغ هزینه شده ، براساس تعداد مراجعات آنها به کسب و کارتان ، جایزه بدهید ( بطور مثال : پس از جمع آوری 5 بار مراجعه ، روی خرید بعدی 10% تخفیف دریافت کنید و یا پس از 20 بار مراجعه یک ماساژ رایگان جایزه بگیرید). برنامه وفاداری عضویت بنیان: به مشتریان خود براساس احساس وفاداری که به کسب و کارشما نشان میدهند ، جایزه بدهید. شما میتوانید تخفیف های فوری یا سالیانه به اعضای خود پیشنهاد دهید.(بطور مثال : اعضای با تخفیف سالیانه ،10% از کلیه خرید ها را در آخر سال بصورت تخفیف سالیانه و اعضای با تخفیف فوری ، 3% از هر خرید را بصورت تخفیف فوری دریافت می کنند). برنامه های عضویت بنیان ، یک جریان مداوم از مراجعه مشتریان و متناسباً جریان نقدینگی به سمت کسب و کار شما ایجاد میکنند. بعلاوه برنامه های عضویت بنیان باعث ارتقای تعداد مراجعات به کسب و کار میشوند زیرا اعضا تمایل دارند که با دوستان خود در مورد شرکتی که نسبت به آن احساس وفاداری دارند ، صحبت (و آنها را به خرید از آنجا تشویق) کنند.
کارشناسان ما برای ارائه توضیحات بیشتر در خصوص نحوه پیاده سازی برنامه های وفاداری موجود در سامانه همواره در خدمت صاحبان کسب و کار هستند ضمناً ما آمادگی داریم که برای کلیه کسب و کار ها ، برنامه های وفاداری دلخواه و انتخابی آنها را طراحی و اجرا کنیم. اگر برنامه وفاداری منحصر به فردی را در نظر دارید لطفاً به ما آنرا اعلام نمایید تا به اتفاق آنرا به مرحله اجرا برسانیم.
این مجموعه نرم افزاری به سفارش کمپانی بین المللی CASHEX Corporation توسط گروه برنامه نویسان CASHSOFT با هدف عرضه در سرتاسر جهان تهیه شده و توسط "شرکت کشاف ارتباطات کار و سرمایه" بعنوان شاخه منطقه آسیای کش اکس (کَش اِکس ایران) برنامه نویسی های تکمیلی و توسعه، تست، فارسی سازی، هماهنگی با تقویم، واحد پول، منطقه زمانی و تطابق با فرهنگ بازار ایران و ... انجام و تحت برند "سامانه هدیه و وفاداری کش سافت" در شورای عالی انفورماتیک کشور به ثبت رسیده است که این شرکت ضمناً خدمات فروش و پس از فروش سامانه به کسب و کارهای مختلف از جمله نصب و راه اندازی، آموزش، مشاوره، راهبری و پشتیبانی آنرا نیز بعهده دارد. هدف اصلی این سامانه ارائه راهکار های اجرایی برای توسعه بازاریابی و فروش کسب و کارهای مختلف با تمرکز بر جذب مشتریان جدید، حفظ مشتریان موجود و بطور کلی توسعه مشتریان آنها است و بدین منظور تاکنون پروژه های زیر را در فاز های مختلف اجرایی نموده است : - سامانه هدیه و وفاداری و پرداخت بسته - باشگاه مشتریان اختصاصی - پرداخت با موبایل - شبکه فراگیر وانکارد و باشگاه هواداران وانکارد - بازاریابی دیجیتال
در حال حاضر محصولات نرم افزاری ما بصورت 2 بسته به کسب و کار های مختلف ارائه میشوند : "بسته پایه" و "بسته فراگیر". بسته پایه : برای راه اندازی یک باشگاه مشتریان اختصاصی با قابلیت های کامل چهار گانه زیر است : - عمومی (معرفی شعبات و کاربران و تنظیمات، چاپ کارت فیزیکی و تحویل به مشتریان، معرفی موبایل مشتری بعنوان ابزار شناسایی، مدیریت انواع تراکنش ها با کارت/ موبایل، تهیه انواع گزارشات آنلاین و ...) - پرداخت بسته (کارت هدیه، واریز وجه، اعمال جوایز نقدی و تخفیفات، خرید از موجودی نقدی غیر بانکی، انتقال موجودی نقدی، ارجاع کالا، ...) - لویالتی (کارت وفاداری، پیاده سازی انواع برنامه های وفاداری، وصل و تغییر برنامه ها، افزایش مقادیر لویالتی، اهدای جوایز غیر نقدی، انتقال موجودی لویالتی و ...) - پنل کاربری مشتریان (ثبت نام مشتری، ایجاد حساب کاربری، کیف پول موبایلی، اپلیکیشن، کارت مجازی و ...) بسته فراگیر : برای بهره برداری از شبکه و باشگاه هواداران وانکارد علاوه بر کلیه امکانات چهارگانه فوق الذکر در "بسته پایه" است و قابلیت های کامل زیر نیز به آن افزوده میگردد : - شبکه وانکارد (کارت وانکارد، جذب هواداران وانکارد بعنوان مشتریان بالقوه جدید، کارت دیجیتال، تراکنش موقت، حساب کاربری چند منظوره و ...) - بازاریابی دیجیتال (کوپن و پیشنهادات فروش ویژه، اعلانات، اطلاع رسانی درکانالهای ارتباطی، وبسایت و شبکه های اجتماعی و ...) هر کسب و کار دارنده بسته فراگیر بعنوان یکی از شرکای پذیرنده وانکارد، علاوه بر امکان راه اندازی یک باشگاه مشتریان اختصاصی، میتواند از امکانات گسترده باشگاه فراگیر هواداران وانکارد و قابلیت پیشرفته - بازاریابی دیجیتال آن نیز برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود و بطور کلی توسعه بازاریابی و فروش خود به بهترین شکل ممکن بهره بگیرد.
"شبکه وانکارد"، یک شبکه فراگیر لویالتی، پرداخت و بازاریابی دیجیتال بر بستر "سامانه هدیه و وفاداری کش سافت" است که در آن تعداد بیشماری کارت "وانکارد" متعلق به اعضا وجود دارد و هر کدام از این کارت های وانکارد به تعداد نامحدودی از برنامه های اهدای جوایز و پیشنهادات فروش ویژه ارائه شده توسط شرکای شبکه وانکارد متصل میشود. این شبکه، فروشگاه ها و کسب و کار های متعدد را به منظور تقدیم راهکار های دیجیتال برای اهدای جوایز با هدف جذب و حفظ مشتری و بطور کلی توسعه بازاریابی و فروش آنها، گرداوری میکند. "باشگاه هواداران وانکارد" مجموعه ای از اشخاص حقیقی و افرادی است که با ثبت نام آنلاین و عضویت در باشگاه و با داشتن کارت وانکارد و یک حساب کاربری هوشمند، بلافاصله بعنوان مشتریان بالقوه کلیه شرکای پذیرنده وانکارد محسوب می‌شوند و بنا به انتخاب خود، از خدمات هدیه و وفاداری و پیشنهادات فروش ویژه و سایر راهکارهای بازاریابی آنها برخوردار می گردند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وانکارد، پیشنهاد میکنیم به وبسایتwww.1kard.ir مراجعه شود.
الف- برای صاحبان کسب و کار : کلیه این امکانات و مزایا در سامانه فراهم میباشد که بعضاً درصورت درخواست صاحبان کسب وکار فعال میشوند : - دسترسی آنلاین به سامانه از طریق کلیه تجهیزات قابل اتصال به اینترنت (کامپیوتر- انواع تبلت و موبایل هوشمند و ...) - ثبت نام سریع و ساده آنلاین شرکت صاحب کسب و کار در سامانه و تحویل یک پایگاه داده امن و اختصاصی به وی - انتخاب مجموعه کاملی از تنظیمات بصورت دلخواه برای کلیه ورودی ها و خروجی های سیستم - امکان معرفی شعبات و کاربران مجاز متعدد و تنظیم سلسله مراتب و سطح دسترسی آنها به منو های عملیاتی و اطلاعاتی - پیاده کردن سناریوهای متنوع لویالتی و مشتری مداری با استفاده از برترین تجارب موجود دنیا - امکان اجرای سناریوهای مختلف جدید دلخواه طبق سفارش صاحب کسب و کار - امکان دریافت مشاوره از کارشناسان خبره بین المللی برای طراحی و انتخاب برنامه های لویالتی - امکان اجرای همزمان چندین برنامه لویالتی - سفارش آنلاین تولید و چاپ کارت های پلاستیکی اختصاصی - امکان معرفی و اضافه کردن کارت یا شماره موبایل های موجود به سیستم - امکان تبلیغ و چاپ اسم و لوگوی صاحبان کسب وکار بر روی کارت های پلاستیکی اختصاصی - امکان درخواست کارت های فیزیکی وانکارد به تعداد نامحدود (فقط در بسته فراگیر) - فعالسازی کلیه شماره های وانکارد موجود و تولیدی آتی در پایگاه داده اختصاصی کسب و کار (فقط در بسته فراگیر) - امکان تغییر و اصلاح مشخصات برنامه لویالتی وصل شده کارت/ موبایل های فعال - امکان کنترل و تغییر اطلاعات کاربران مجاز سازمانی (شناسه وکلمه عبور، رمز عبور و مشخصات) - دسترسی به اطلاعات کارت ها (موجودی، نوع برنامه لویالتی، امتیازات کسب شده و ...) و در صورت نیاز اعمال جوایز - انجام تراکنش از طریق پنل های مختلف (اینترنت وایرلس یا ADSL ، GPRS تبلت یا موبایل هوشمند ، POS و...) - انجام عملیات تراکنشی فعالسازی موبایل، فروش، واریز، افزایش مقادیر، دریافت جایزه و انتقال موجودی/ مقادیر لویالتی در پایانه های فروش - امکان ارجاع کالا (برگشت از خرید) در پایانه های فروش یا مرکز خدمات مشتریان - امکان چاپ و تحویل رسید به مشتری پس از انجام هر یک از عملیات تراکنشی - امکان تهیه گزارشات کامل از کلیه تراکنش ها وکارتها و شعبات فروشگاهی بصورت ترکیبی یا انتخابی بصورت آنلاین - برخورداری از خدمات ارتقای اتوماتیک سامانه در اینترنت - برخورداری از خدمات پشتیبانی در سریعترین زمان ممکن - آنلاین بودن کلیه آمار و اطلاعات پایگاه داده اختصاصی و امکان دسترسی آسان و همیشگی به آنها - دسترسی به حجم وسیعی از اطلاعات مهم و آماری جهت تصمیم گیری های سیستم فروش - دردست داشتن کلیه اطلاعات مفید شخصی مشتریان برای حفظ و برقراری ارتباط مجدد با مشتری - ترغیب کردن مشتری برای مراجعات بعدی وکسب امتیازات بیشتر با استفاده از کمپین های تبلیغاتی آنلاین - امکان طرح و ارائه پیشنهادات فروش ویژه به مشتریان موجود و مشتریان جدید احتمالی (فقط در بسته فراگیر) - امکان ارسال اعلانات و پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی به مشتریان موجود و مشتریان جدید احتمالی (فقط در بسته فراگیر) - کنترل اطلاعات خریداران در روز، ماه یا فصل خاصی از سال - امکان تفکیک مشتریان سود ده و به کار بردن سیاست های خاص در مورد آنها - امکان سفارش تهیه گزارش های دوره ای تحلیل رفتار مشتریان - امکان کنترل فروش یک فروشگاه خاص/ کنترل اطلاعات خریداران یک شعبه - درجه بندی فروشگاه ها بر اساس میزان فروش وخدمات و ارائه بهترین پیشنهادات به مشتریان برای وفادار سازی آنها ب- برای مشتریان : کلیه این امکانات و مزایا در سامانه فراهم میباشد که بعضاً در صورت درخواست صاحبان کسب وکار به مشتریانشان قابل ارائه است ضمن آنکه اکثر این امکانات پس از ثبت نام مشتری در پنل کاربری یا اپلیکیشن CUSTOMER در اختیار وی قرار میگیرد : امکان انتخاب کارت فیزیکی و یا شماره موبایل خود مشتری به عنوان شماره شناسایی (و کارت وانکارد فقط در بسته فراگیر) امکان فعالسازی آنلاین شماره موبایل در پنل کاربری مشتری امکان تبدیل مشخصات کارت فیزیکی یا موبایل به کارت مجازی بر روی گوشی موبایل هوشمند بصورت بارکد توسط اپلیکیشن اختصاصی امکان شناسایی و پذیرش همزمان کارت، موبایل یا بارکد مشتری در پایانه های فروش خرید سریع، آسان و مطمئن از کلیه شعبات و فروشگاههای معتبر طرف قرارداد امکان انتخاب شعبات فروشگاهی مختلف یک پذیرنده برای خرید و محدود نبودن به شعبه تحویل دهنده کارت (فقط در بسته فراگیر این امکان در کلیه پذیرندگان با کارت وانکارد فراهم میباشد) امکان ادغام با برنامه های کارت هدیه (اضافه نمودن موجودی به کارت) یا برنامه های کارت وفاداری (وصل نمودن یک برنامه به کارت) امکان انجام کلیه تراکنش های هدیه از جمله واریز، فروش، فعالسازی موبایل در پایانه فروش با کارت یا موبایل امکان انجام کلیه تراکنش های وفاداری از جمله وصل برنامه، افزایش مقادیر، دریافت جایزه، فعالسازی موبایل با کارت یا موبایل امکان انجام سایر تراکنش ها از جمله ارجاع کالا و انتقال کامل موجودی های کارت یا موبایل در پایانه فروش کسب مقادیر لویالتی (امتیاز/ مراجعه) در صورت خرید کالا و دریافت جوایز/ تخفیفات هنگام رسیدن به یک حدنصاب در برنامه لویالتی امکان خرید کالا از موجودی نقدی کارت هدیه- وفاداری علاوه بر موجودی نقدی کارت بانکی امکان ثبت نام و ایجاد یک حساب در پنل کاربری یا اپلیکیشن CUSTOMER (در بسته فراگیر یک حساب چند منظوره) امکان اضافه کردن کارتها و موبایل و ابطال ثبت در حساب کاربری برای مدیریت کارت ها یا موبایل ها از بین نرفتن موجودی نقدی و مقادیر لویالتی (امتیاز/ مراجعه) و محتویات کارت در صورت مفقود شدن کارت امکان ترکیب چند کارت در یک کارت (از طریق تراکنش انتقال) امکان کنترل آنلاین کلیه تراکنش های انجام شده با کارت/ موبایل های شخصی تهیه گزارش از برنامه های وفاداری روی کارت یا موبایل ها و جایزه ها/ تخفیفات دریافتی یا برده شده امکان دسترسی و ویرایش آنلاین اطلاعات ورودی وکارت یا موبایل (کنترل رمز، موجودی نقدی و مقادیر لویالتی ذخیره شده) امکان واریز وجه به کارت/ موبایل های موجود در سیستم امکان انتقال کامل یا بخشی ازموجودی نقدی و مقادیر لویالتی (امتیاز/ مراجعه) به سایر کارت/ موبایل های موجود در سیستم اطلاع یابی از برنامه های اهدای جایزه/ پیشنهادات فروش ویژه از طریق پیام کوتاه/ ایمیل/ پنل کاربری/ اپلیکیشن/ شبکه های اجتماعی (فقط در بسته فراگیر) دریافت اعلانات کسب و کار از طریق پیام کوتاه/ ایمیل/ پنل کاربری/ اپلیکیشن/ شبکه های اجتماعی (فقط در بسته فراگیر)
هر شرکت کارفرما (کسب و کار) باید مراحل زیر را بترتیب انجام دهد تا بتواند تراکنش های مختلف را در سامانه پردازش نماید: ثبت نام در سامانه و معرفی مشخصات شرکت و همچنین دو مشخصه ورود (شناسه و کلمه عبور) هم برای شرکت و هم ادمین ورود شرکت کارفرما به سامانه و سپس ورود ادمین شرکت به سامانه تنظیمات داخلی و بخصوص انتخاب واحد پول، کشور، منطقه زمانی و زبان نمایش. معرفی شعبات شرکت (در صورت وجود) و همچنین دو مشخصه ورود (شناسه و کلمه عبور) برای هر شعبه و ادمین آن شعبه بطور جداگانه (بطوریکه هر شعبه بتواند خود نیز مستقلاً مشابه شرکت کارفرما مراحل ورود شرکت و ادمین را انجام دهد). معرفی کاربران شرکت وارد شده (در صورت وجود) و همچنین دو مشخصه ورود (شناسه و کلمه عبور) برای هر کاربر بطور جداگانه (که این مرحله هم برای شرکت کارفرما و هم برای هر یک از شعبات وی جداگانه انجام میشود). معرفی برنامه های وفاداری (که این مرحله هم برای شرکت کارفرما و هم برای هر یک از شعبات وی میتواند جداگانه انجام شود). تولید کارت های اختصاصی هدیه یا وفاداری و یا ترکیبی و تحویل آنها به مشتریان شرکت (که این مرحله هم برای شرکت کارفرما و هم برای هر یک از شعبات وی میتواند جداگانه انجام شود). در بسته فراگیر، این مرحله میتواند علاوه بر تولید کارت های اختصاصی بصورت تحویل کارت های وانکارد نیز انجام شود که بصورت هدیه- وفاداری به مشتریان و مراجعین شرکت تحویل میگردند. اضافه کردن کارت های موجود یا موبایل مشتریان بصورت هدیه یا وفاداری و یا ترکیبی (که این مرحله هم برای شرکت کارفرما و هم برای هر یک از شعبات وی میتواند جداگانه انجام شود). اگر هدف کارت یا موبایل هدیه باشد در مراحل 7 و 8 به آنها وجه نقد واریز میشود. اگر هدف کارت یا موبایل وفاداری باشد در مراحل 7 و 8 به آنها وصل یک برنامه وفاداری معرفی شده، انجام میشود. اکنون با توجه به موجودیت تعدادی کارت/ موبایل هدیه یا وفاداری یا هدیه- وفاداری در سیستم، امکان انجام تراکنش های متعدد در پایانه های فروش کلیه شعب فراهم میشود.
- تراکنش های هدیه در پایانه فروش از جمله واریز، فروش با کارت یا موبایل و فعالسازی موبایل - تراکنش های وفاداری در پایانه فروش از جمله وصل برنامه، افزایش مقادیر، دریافت جایزه با کارت یا موبایل و فعالسازی موبایل - سایر تراکنش ها در پایانه فروش از جمله ارجاع کالا و انتقال کامل موجودی های کارت یا موبایل - تراکنش های در پنل کاربری و اپلیکیشن CUSTOMER از جمله ثبت نام، ابطال ثبت، اعلام مفقوده، واریز و انتقال کامل و جزیی موجودی های کارت یا موبایل
بغیر از "دوره آموزشی" یک هفته ای پس از ثبت نام که استفاده از سامانه در آن دوره رایگان میباشد و پس از تحویل پکیج اولیه طبق قیمت مندرج در پیوست 1 قرارداد، در "دوره اجرایی" یکی از دو روش "تراکنشی" یا "ثابت" برای خدمات دارای کارمزد، به توافق طرفین میرسد که در هر دو حالت منجر به صورتحساب های ماهیانه میشود. در "روش تراکنشی" برای انجام انواع تراکنش های اصلی و خاص (با کارت یا موبایل) به ازای هر تراکنش، کارمزدی معین و صورتحساب ماهیانه برای کل تراکنش های مشمول کارمزد تهیه میشود و در "روش ثابت"، با توجه به نوع کسب و کار و سقف مجاز تعداد کاربر مربوطه، رقمی مقطوع درنظر گرفته میگردد که در پیشنهاد مالی و همچنین در پیوست 2 قرارداد، ریز هزینه این کارمزد ها گنجانده میشود. در حال حاضر دو طرح انگیزشی توسط شرکت کشاف برای بازار ایران طراحی شده است: - طرح انگیزشی 1 : با توجه به اهمیت جدیت در کار با سامانه و انجام تراکنش ها برای رسیدن هر چه سریعتر به اهداف جذب و حفظ مشتری که منجر به ارزیابی مثبت کارفرما از کارایی سامانه خواهد شد، در صورتیکه کارفرما در 3 ماهه اول پس از قرارداد تراکنشی، هر ماه حداقل 300 تراکنش مشمول کارمزد در سامانه انجام داده باشد، از صورتحساب ماه مورد نظر ثلث قیمت پکیج اولیه کسر میگردد، بطوریکه در پایان 3 ماهه فوق الذکر کل مبلغ دریافتی بابت پکیج اولیه به وی مسترد میشود. - طرح انگیزشی 2 (فقط "بسته فراگیر") : با توجه به اهمیت موضوع برای گسترش شبکه وانکارد و مزایای متعددی که "ثبت نام مشتریان" برای مجموعه عوامل شبکه (مجری، کارفرما و خود مشتری) دارد، در سه ماهه اول پس از عقد قرارداد هر کسب و کار دارنده "بسته فراگیر"، مجری شبکه در انتهای هر ماه، بصورت تجمعی به ازای "هر مشتری تحویل گیرنده وانکارد، که ثبت نام نموده و حداقل یک تراکنش در سیستم انجام داده باشد"، به کارفرمای تحویل دهنده آن کارت ها، به همان تعداد کارت های وانکارد رایگان اهدا می نماید.
آموزش اولیه و پشتیبانی کامل نرم افزاری در تمام مدت قرارداد مشاوره در خصوص کاربرد بهینه اجزای سامانه از جمله طراحی برنامه های هدیه و وفاداری صفحه و پایگاه داده اختصاصی (در سرور مستقر در محیط ابری) تنظیمات واحد پول، زبان نمایش، منطقه زمانی، تقویم و ... برخورداری همزمان از انواع برنامه های وفاداری به تعداد نامحدود امکان فعالیت همزمان شعبات به تعداد نامحدود و کاربران به تعداد مندرج در قرارداد امکان معرفی و فعالسازی کارت های موجود و همچنین موبایل مشتریان به تعداد نامحدود امکان ارائه خدمات به دارندگان کارت وانکارد به تعداد نامحدود (فقط برای حالت "بسته فراگیر") تنوع پردازش انواع تراکنش ها و یا تحقیق روی کارت (اختصاصی/ وانکارد) یا موبایل های موجود در پایگاه داده تهیه انواع گزارشات آنلاین از کلیه کارت/ موبایل ها، تراکنش ها، جوایز نقدی و غیرنقدی و مشتریان ثبت نام مشتریان به تعداد نامحدود پنل کاربری اختصاصی مشتریان و اپلیکیشن موبایل برای مدیریت کامل بر کارت/ موبایل ها و دریافت خدمات اطلاع رسانی ارتقای مداوم نرم افزار (در سرور مستقر در محیط ابری)
با توجه به معلوم بودن ریز تفکیکی تراکنش های انجام شده با کارت یا موبایل در هر ماه برای هر شرکت کارفرما و همچنین رقم های کارمزد مندرج در پیوست قرارداد فیمابین، در روز اول ماه بعدی، صورتحساب کارمزد انجام تراکنش ها (و یا هزینه ثابت ماهیانه مربوطه) تهیه و ارسال میشود که بصورت آنلاین نیز قابل مشاهده میباشد. در ایران و سایر کشور های آسیایی، "شرکت کشاف ارتباطات کار و سرمایه" نماینده رسمی Cashex Corporation است و هر شرکت کارفرما موظف است ظرف یک هفته از دریافت صورتحساب آنلاین، نسبت به پرداخت رقم آن به شماره کارت یا حساب "شرکت کشاف ارتباطات کار و سرمایه" که در پیوست قرارداد فیمابین اعلام و درج میشود، اقدام نماید که تاییدیه شرکت مذکور به منزله اجازه ادامه کار با سامانه از روز هشتم ماه بعدی خواهد بود.
با طرح و اجرای صحیح و بموقع برنامه های هدیه و وفاداری ، اغلب کسب و کارها میتوانند به مزایای زیر دست یابند : - افزایش توان حفظ مشتریان موجود و جذب مشتریان جدید - افزایش مقدار خرید های بعدی هر مشتری - افزایش مراجعه و تردد مشتری به فروشگاه و وبسایت کسب و کار - کسب اطلاع از نگرش مشتری های با ارزش - واقعی سازی و تسریع گرایشات فروش - تبدیل شدن به رقیبی قدرتمند در صنف مربوطه
هر صاحب کسب و کار باید سؤالات زیر را هنگام پیاده سازی برنام ه های هدیه و وفاداری از خود بپرسد و با توجه به پاسخ آنها باید تصمیم بگیرد که اجرای برنامه های هدیه و وفاداری میتواند برای کسب و کار او مفید باشد یا خیر. 1. آیا مشتریان شما عمدتا ً از بیش از یک فروشگاه با خدمات مشابه شما خریداری می کنند؟ اگر پاسخ مثبت است و در عین حال مشتریان در اکثر اوقات شما را انتخاب میکنند ، پیاده سازی برنامه های هدیه و وفاداری برای شما بسیار مناسب است. 2. آیا بهترین مشتریان شما، به دلیل سرویس یا خدمات منحصر بفرد شما ، از شما خریداری میکنند؟ اگر چنین است پیاده سازی برنامه های هدیه و وفاداری در حال حاضر برای شما ضروری نیست. 3. آیا شما قابلیت های تحلیلی و مدیریتی ، برای بیشترین بهره برداری از پیاده سازی برنامه های هدیه و وفاداری را دارا هستید؟ پیاده سازی برنامه های هدیه و وفاداری میتواند یک بانک اطلاعاتی طلایی از مشتریان در اختیار شما قرار دهد ، اگر شما فقط این برنامه ها را شروع کنید و روی آن سرمایه گذاری مدیریتی نکنید ، خیلی از مزایای اصلی آنها را از دست خواهید داد. 4. آیا کسب و کار شما به عنوان یک قطب مهم در آن صنف محسوب می شود؟ اگر چنین است ، شما می توانید با سایر صاحبان کسب و کار تعامل داشته باشید و سناریو برنامه وفاداری به گونه ای باشد که دیگر کسب وکارها در آن شرکت کنند و با تعامل و همکاری دو طرفه یک ارتباط برد-برد شکل بگیرد.
آمار و ارقام گردش پول از طریق برنامه های وفاداری در آمریکا و سایر کشور های پیشرفته ، نشاندهنده افزایش بی سابقه درآمد انواع کسب و کارها از طریق برنامه های وفاداری است و این نیاز را برای کسب و کارها انکار ناپذیر میسازد ، ولیکن طرح و اجرای صحیح یک برنامه لویالتی نقشی بسیار تعیین کننده در شانس موفقیت آن برنامه دارد. پس بهتر است برای پاسخ به این پرسش ، جوانب مثبت و منفی برنامه های وفاداری مورد اشاره قرار گیرد : الف- نکات مثبت یک برنامه لویالتی: 1. تشویق مشتریان به تمرکز خریدهایشان در کسب و کار شما و نهایتاً برخورداری از مزایا و جوائز ارزشمند. 2. تمایل کمتر به انتخاب برنامه های رقبا در مشتریانی که از طریق برنامه لویالتی شما امتیاز یا ویزیت کسب میکنند. 3. از پیش تأمین شدن هزینه های برنامه های وفاداری در مقایسه با سایر خدمات تبلیغاتی زیرا مشتریان در ابتدا خرید کرده و سپس در زمان رسیدن به حدنصاب ، آنها جوایز، تخفیفات وسایر مزایا را دریافت میکنند. 4. بعضی از مقادیر لویالتی جمع آوری شده (امتیازات/ویزیت) به دریافت تخفیف و جایزه منجر نمیشوند زیرا بعضی از مشتریان هیچ وقت به حد نصاب مورد نیاز نمیرسند. 5. یک برنامه لویالتی از طریق جمع آوری اطلاعات مشتریان ، پیگیری الگوی خرید آنها را امکان پذیر میسازد و میتواند برای شما ایده هایی نو به همراه داشته باشد. 6. اگر شما یک کسب وکار قابل توجهی دارید ، طراحی یک سناریوی وفاداری که شامل تعامل و همکاری با سایر صاحبان کسب وکار باشد ، میتواند منبع درآمد مناسبی برای شما و شرکای تجاری شما باشد. 7. طراحی صحیح سناریوی برنامه وفاداری با هدف ایجاد یک رابطه برد-برد بین صاحبان کسب و کار ومشتریان ، میتواند احساس ارزشمندی را در مشتریان شما برانگیزد و لویالتی برای آنها مفهوم قابل توجهی داشته باشد. ب- نکات منفی یک برنامه لویالتی: 1. نیاز به هزینه اولیه پیاده سازی و پشتیبانی مالی در بلندمدت (مگر اینکه یک برنامه لویالتی ساده بصورت "در ازای 10 خرید 1 عدد رایگان"یا مشابه آن طرح شود). 2. اشتباه در تعریف سناریوی امتیازدهی در برنامه های وفاداری ، میتواند بدهی های مالی برای کسب و کار ایجاد کند ( که با تعریف تاریخ انقضای امتیازات بعد از یک محدوده زمانی قابل کنترل است). 3. عدم توجه به اینکه بهترین مشتریان شاید بدون اجرای برنامه لویالتی هم وفادار و سود آور بوده اند ، میتواند سود کسب و کار را به دلایل غیر ضروری کاهش دهد. 4. انتخاب سناریوی نامناسب برای حفظ و مراقبت طولانی مدت از مشتری ، ممکن است منجر به از دست دادن وی و تمایل به خرید از رقبا شود.
بطورکلی کسب و کارهایی که برای حفظ مشتریان موجود خود و یا جذب مشتریان جدید در رقابت تنگاتنگ با کسب و کار های مشابه در آن صنف باشند و ضمناً مشتریان آنها خرید مایحتاج خود را طی مراجعات مکرر انجام میدهند ، میتوانند با اجرای صحیح برنامه های هدیه و وفاداری ، گام مهمی در جهت دستیابی به این اهداف بردارند . بر اساس تجربیات بین المللی ، موفق ترین و متداول ترین اصناف مخاطب برنامه های هدیه و وفاداری عبارتند از : فروشگاه های بزرگ خرده فروشی زنجیره ای ، فروشگاه های خرده فروشی کالاهای خاص (لباس ، کیف و کفش ، لوازم ورزشی و ...) ، سوپر مارکت ها و مارکت سنترها ، سالن های غذاخوری ، رستوران ها ، فود کورت ها و فست فود ها و ... ،کافی شاپ ها ، چایخانه های سنتی ، سالن ها و مجموعه های ورزشی (استخر و سونا ، بدنسازی و ...) ، هتل ها ، نمایشگاه های اتومبیل ،کارواش ها ، گل فروشی ها ، شیرینی فروشی ها ، آژانس های هواپیمایی ، آژانس های تاکسی تلفنی ، مجموعه های فرهنگی و تفریحی و سینما ها ، داروخانه ها و .... یکی دیگر از مشخصه های موثر بر شانس موفقیت بیشتر برنامه های هدیه و وفاداری ، میتواند داشتن شعبات زیاد در یک کسب و کار مخاطب در سطح شهر های بزرگ و کل کشور باشد.
یک کارت هدیه (که گاهی بعنوان "کارت ذخیره مقادیر" نیز معرفی میشود) از لحاظ ظاهری و عملکرد ، مشابه یک کارت نقدی بانکی است و برخی مردم آنرا همچون یک کارت نقدی پیش پرداخت شده تصور می کنند. در زمانیکه یک کارت هدیه از فروشنده خریداری میشود ، مبلغی روی آن شارژ میشود که این مبلغ درکارت های هدیه بر خلاف نسخه سنتی آن (یعنی مدرک هدیه) ، ممکن است در یک یا چند خرید مورد استفاده قرار گیرد. در کارتهای هدیه لازم نیست که مبلغ خرج نشده به مشتری بازگردانده شود و این مبلغ تا زمانیکه دارنده کارت مجدداً از آن استفاده کند، روی کارت باقی خواهد ماند. در سامانه ما، هر کارت هدیه را میتوان به یک برنامه وفاداری وصل نمود. برنامه های وفاداری برای اهدای جایزه و تخفیف به مشتریان وفادار، به شکل های مختلفی از جمله با دادن امتیازات و یا لحاظ تعداد مراجعات، پس از رسیدن به حد نصاب، مورد استفاده قرار میگیرند. ما در این سامانه فهرست جامع و متنوعی از برنامه های وفاداری را برای انتخاب از میان آنها در اختیار شما قرار داده ایم.
بعد از تایید شدن مبلغ مورد نظر مشتری برای واریز به کارت و پرداخت آن ، کارت هدیه شارژ شده در سامانه هدیه/وفاداری قابل استفاده خواهد شد.
کارت های وفاداری بر اساس نوع برنامه وفاداری وصل شده به آنها و با توجه به مقادیر لویالتی حاصله از انجام تراکنش ها (تعداد امتیاز یا مراجعه)، منجر به محاسبه و جمع آوری جوایز غیر نقدی یا نقدی و یا تخفیفاتی برای دارنده آن کارت میشوند. هر برنامه وفاداری ابزاری است که صاحبان کسب و کار از آن برای تشویق مشتریان خود به خرید مجدد، افزایش مبلغ خرید های بعدی و وفادارسازی آنها به برند استفاده میکنند ضمن آنکه با جمع آوری اطلاعات مشتریان وفادار، درک عمیق تری از نیاز های آنها در کسب و کار ایجاد می نماید.
بهترین برنامه های وفاداری آنهایی هستند که با نوع کسب و کار شما هماهنگی بیشتری داشته و احساس متقابلی مابین شما و مشتریانتان ایجاد نمایند و باید برای مشتریان از شاخص های سهولت استفاده، نتایج مشهود و قابل اندازه گیری، ویژگیها و جاذبه های متعدد و قابل حصول برخوردار باشند. برنامه هایی که قابلیت انعطاف داشته باشند و با امکانات کسب و کار شما گسترش یابند، بهترین برنامه های وفاداری هستند.
معمولاً مفهوم وفاداری مشتری را اینگونه تعریف میکنند : " ایجاد تعهدی عمیق در مشتری برای خرید مجدد یا انتخاب مجدد محصول یا خدمات، به طور مستمر در آینده، به طوریکه تاثیرات مکانی و تلاشهای بازاریابی رقبا، به صورت بالقوه نتواند باعث تغییر در رفتار مشتری شود" اما این تعریف ممکن است محدود باشد. در واقع تعهد مشتری نتیجه این است که یک سازمان مزایایی را برای مشتریان ایجاد کند به طوری که آنها افزایش خرید از آن سازمان را ترجیح دهند. تعهد واقعی مشتری زمانی ایجاد می‌شود که مشتری بدون هیچ گونه تشویقی خودش برای انجام خرید برانگیخته شود. به عبارت ساده تر وفاداری یک مشتری، بدین معنی است که آن مشتری شما را بین تمام رقبایتان انتخاب میکند و نه تنها شخصاً متعهد به کسب و کار شما است، بلکه آنرا بین دوستان خود نیز ترویج میدهد.
اکثر صاحبان کسب و کار، وفاداری را بر مبنای تعداد دفعات مراجعه و یا میزان خرید انجام شده توسط مشتری تعریف میکنند. گرچه هم وفاداری واقعی و هم خرید از روی عادت، رفتار مشتری را ظاهراً یکسان نشان میدهد ولیکن با دقت بیشتر میتوان تفاوت های عمده مابین وفاداری و عادت را مشخص ساخت. مشتریان معمولی یعنی آنهایی که از روی عادت خرید میکنند، الگوهای رفتاری معمولا ًمنحصر بفردی دارند که این به تیم آنالیز کسب و کار کمک میکند تا آنها را به راحتی متمایز کنند. یک مشخصه کلیدی رفتار آنها تداوم و تکرار میباشد. این تداوم در الگوی خرید آنها، می تواند چندین گونه باشد از جمله خرید در یک زمان خاص یا از یک مکان خاص و یا پس از وقوع یک اتفاق خاص که لزوما ًهر کدام از این ها به تنهایی به منزله یک خرید معمولی نیست. اما اگر ترکیبی از این موارد با یک الگوی خرید رفتاری ثابت توسط مشتری مشاهده شود، به احتمال زیاد او یک مشتری معمولی است که از روی عادت خرید میکند. این واقعیت که هم مشتریان وفادار و هم مشتریانی که طبق عادت خرید میکنند، میتوانند خریدار محصولات آن کسب و کار باشند، ممکن است توجه به نوع مشتری را کم اهمیت جلوه دهد ضمن آنکه بهیچوجه نباید تصور شود که مشتریان معمولی که از روی عادت خرید میکنند، بهتر است کنار گذاشته شوند (و بهمین دلیل هم یکی از مزایای برنامه های هدیه و وفاداری این است که روی انواع مشتریان چه وفادار و چه معمولی سرمایه گذاری میکند) بلکه باید با شناسایی الگوی رفتاری خرید آنها استراتژی های مناسب برای این دو گروه اتخاذ شود.