info [@] cashaf.ir
۰۲۱-۴۴۶۵۳۶۵۷
کشاف ارتباطات کار و سرمایه کشاف ارائه دهنده خدمات هدیه و وفاداری
یک کارت هدیه (که گاهی بعنوان "کارت ذخیره مقادیر" نیز معرفی میشود) از لحاظ ظاهری و عملکرد ، مشابه یک کارت نقدی بانکی است و برخی مردم آنرا همچون یک کارت نقدی پیش پرداخت شده تصور می کنند. در زمانیکه یک کارت هدیه از فروشنده خریداری میشود ، مبلغی روی آن شارژ میشود که این مبلغ درکارت های هدیه بر خلاف نسخه سنتی آن (یعنی مدرک هدیه) ، ممکن است در یک یا چند خرید مورد استفاده قرار گیرد. در کارتهای هدیه لازم نیست که مبلغ خرج نشده به مشتری بازگردانده شود و این مبلغ تا زمانیکه دارنده کارت مجدداً از آن استفاده کند، روی کارت باقی خواهد ماند. در سامانه ما، هر کارت هدیه را میتوان به یک برنامه وفاداری وصل نمود. برنامه های وفاداری برای اهدای جایزه و تخفیف به مشتریان وفادار، به شکل های مختلفی از جمله با دادن امتیازات و یا لحاظ تعداد مراجعات، پس از رسیدن به حد نصاب، مورد استفاده قرار میگیرند. ما در این سامانه فهرست جامع و متنوعی از برنامه های وفاداری را برای انتخاب از میان آنها در اختیار شما قرار داده ایم.
بعد از تایید شدن مبلغ مورد نظر مشتری برای واریز به کارت و پرداخت آن ، کارت هدیه شارژ شده در سامانه هدیه/وفاداری قابل استفاده خواهد شد.
کارت های وفاداری بر اساس نوع برنامه وفاداری وصل شده به آنها و با توجه به مقادیر لویالتی حاصله از انجام تراکنش ها (تعداد امتیاز یا مراجعه)، منجر به محاسبه و جمع آوری جوایز غیر نقدی یا نقدی و یا تخفیفاتی برای دارنده آن کارت میشوند. هر برنامه وفاداری ابزاری است که صاحبان کسب و کار از آن برای تشویق مشتریان خود به خرید مجدد، افزایش مبلغ خرید های بعدی و وفادارسازی آنها به برند استفاده میکنند ضمن آنکه با جمع آوری اطلاعات مشتریان وفادار، درک عمیق تری از نیاز های آنها در کسب و کار ایجاد می نماید.
بهترین برنامه های وفاداری آنهایی هستند که با نوع کسب و کار شما هماهنگی بیشتری داشته و احساس متقابلی مابین شما و مشتریانتان ایجاد نمایند و باید برای مشتریان از شاخص های سهولت استفاده، نتایج مشهود و قابل اندازه گیری، ویژگیها و جاذبه های متعدد و قابل حصول برخوردار باشند. برنامه هایی که قابلیت انعطاف داشته باشند و با امکانات کسب و کار شما گسترش یابند، بهترین برنامه های وفاداری هستند.
معمولاً مفهوم وفاداری مشتری را اینگونه تعریف میکنند : " ایجاد تعهدی عمیق در مشتری برای خرید مجدد یا انتخاب مجدد محصول یا خدمات، به طور مستمر در آینده، به طوریکه تاثیرات مکانی و تلاشهای بازاریابی رقبا، به صورت بالقوه نتواند باعث تغییر در رفتار مشتری شود" اما این تعریف ممکن است محدود باشد. در واقع تعهد مشتری نتیجه این است که یک سازمان مزایایی را برای مشتریان ایجاد کند به طوری که آنها افزایش خرید از آن سازمان را ترجیح دهند. تعهد واقعی مشتری زمانی ایجاد می‌شود که مشتری بدون هیچ گونه تشویقی خودش برای انجام خرید برانگیخته شود. به عبارت ساده تر وفاداری یک مشتری، بدین معنی است که آن مشتری شما را بین تمام رقبایتان انتخاب میکند و نه تنها شخصاً متعهد به کسب و کار شما است، بلکه آنرا بین دوستان خود نیز ترویج میدهد.
اکثر صاحبان کسب و کار، وفاداری را بر مبنای تعداد دفعات مراجعه و یا میزان خرید انجام شده توسط مشتری تعریف میکنند. گرچه هم وفاداری واقعی و هم خرید از روی عادت، رفتار مشتری را ظاهراً یکسان نشان میدهد ولیکن با دقت بیشتر میتوان تفاوت های عمده مابین وفاداری و عادت را مشخص ساخت. مشتریان معمولی یعنی آنهایی که از روی عادت خرید میکنند، الگوهای رفتاری معمولا ًمنحصر بفردی دارند که این به تیم آنالیز کسب و کار کمک میکند تا آنها را به راحتی متمایز کنند. یک مشخصه کلیدی رفتار آنها تداوم و تکرار میباشد. این تداوم در الگوی خرید آنها، می تواند چندین گونه باشد از جمله خرید در یک زمان خاص یا از یک مکان خاص و یا پس از وقوع یک اتفاق خاص که لزوما ًهر کدام از این ها به تنهایی به منزله یک خرید معمولی نیست. اما اگر ترکیبی از این موارد با یک الگوی خرید رفتاری ثابت توسط مشتری مشاهده شود، به احتمال زیاد او یک مشتری معمولی است که از روی عادت خرید میکند. این واقعیت که هم مشتریان وفادار و هم مشتریانی که طبق عادت خرید میکنند، میتوانند خریدار محصولات آن کسب و کار باشند، ممکن است توجه به نوع مشتری را کم اهمیت جلوه دهد ضمن آنکه بهیچوجه نباید تصور شود که مشتریان معمولی که از روی عادت خرید میکنند، بهتر است کنار گذاشته شوند (و بهمین دلیل هم یکی از مزایای برنامه های هدیه و وفاداری این است که روی انواع مشتریان چه وفادار و چه معمولی سرمایه گذاری میکند) بلکه باید با شناسایی الگوی رفتاری خرید آنها استراتژی های مناسب برای این دو گروه اتخاذ شود.